شرایط و قوانین

شرایط و قوانین استفاده از کمپ کتاب

ورود به سایت و استفاده از خدمات و اطلاعات موجود در کمپ کتاب به معنای آگاه بودن از شرایط و قوانین کمپ کتاب و پذیرفتن آن‌ها توسط کاربر است.

لازم به ذکر است که شرایط و قوانینی که در ادامه شرح داده می‌شود قابل تغییر یا اصلاح در آینده است، در این صورت شرایط و قوانین مندرج جایگزین کلیه توافق‌های قبلی خواهد بود.

عمومی

کلیه فعالیت‌ها، قوانین و خدمات کمپ کتاب براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است، بنابراین کاربران در هنگام استفاده از کمپ کتاب ملزم به رعایت قوانین مربوط به خود هستند.

سیاست قیمت گذاری

تعیین قیمت نهایی یک کتاب برعهده فروشنده است، اما برای جلوگیری از قیمت گذاری‌های غیرواقعی احتمالی توسط برخی فروشندگان، کمپ کتاب سقف قیمتی بر اساس وضعیت کتاب تعیین کرده است. طبق این شرایط کتاب‌های موجود در سایت از نظر وضعیت به ۳ دسته «در حد نو»، «متوسط» و «کهنه» دسته بندی می‌شوند. سقف قیمت برای هرکدام از دسته بندی‌ها به شرح زیر است:

۱کتاب‌های «در حد نو»: ۷۰ درصد قیمت روی جلد.

۲کتاب‌های «متوسط»: ۶۰ درصد قیمت روی جلد.

۳کتاب‌های «کهنه»: ۵۰ درصد قیمت روی جلد.

بدیهی است هر فروشنده تا زمانی که سقف قیمت تعیین شده را رعایت کند می‌تواند برای کتاب خود قیمت دلخواه در نظر بگیرد.

راهنما، توافق نامه و قوانین مربوط به خریداران

نحوه جستجو: برای جستجوی کتاب مورد نظر خود کافی است از گزینه‌های فیلتر بالای صفحه استفاده کنید تا کتاب مورد نظر را در دسته بندی مربوط به خود پیدا کنید، یا با جستجوی نام کتاب، نام نویسنده و … کتاب مورد نظر خود را بیابید یا از هر دو روش به صورت همزمان استفاده کنید. در صفحه مربوط به هر کتاب شما می‌توانید تصاویر و مشخصات کتاب و اطلاعات تماس فروشنده را بیابید.

پس از دریافت اطلاعات تماس فروشنده، شما می‌توانید از این اطلاعات برای هماهنگی جهت مشاهده حضوری کتاب و خرید آن استفاده کنید.

استفاده از شماره تماس و ایمیل فروشندگان تنها برای خرید و فروش کتاب مورد نظر مجاز است و در صورت سوء‌استفاده از این اطلاعات، شخص سوء‌استفاده کننده در قبال آن طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران مسئول خواهد بود. کمپ کتاب تنها نقش نمایش دهنده آگهی‌ها را دارد و بر نحوه ارتباط کاربران نظارتی نخواهد داشت، بنابراین مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد.

به هیچ عنوان تا قبل از مشاهده حضوری و دریافت کتاب و اطمینان از مطابقت مشخصات کتاب با اطلاعات درج شده در سایت هزینه کتاب یا قسمتی از آن را به فروشنده پرداخت نکنید.

در صورت امکان پس از دریافت کتاب و پرداخت وجه از فروشنده رسید معتبر دریافت کنید.

در صورتی که قصد خرید از شهر دیگری را دارید، توسط فردی آشنا و مورد اطمینان اقدام به خرید کنید و در صورتی که آشنای مطمئنی در آن شهر ندارید از روش‌های مطمئن برای پرداخت در محل توسط پست یا پایانه‌های مسافربری اقدام کنید تا بتوانید پس از دریافت کتاب و اطمینان از آن وجه مورد نظر را پرداخت کنید.

کمپ کتاب تنها جایی برای نمایش آگهی‌های فروش کتاب است و هیچ سودی از خرید و فروش کتاب‌ها نمی‌برد و از هویت خریداران و فروشندگان و همچنین از صحت آگهی هیچ کتابی اطلاعی ندارد، بنابراین کمپ کتاب هیچ کدام از این موارد را تضمین نکرده و در قبال آن مسئولیتی ندارد، اما در صورتی که عدم صحت آگهی کتابی اثبات شود، کمپ کتاب آگهی مورد را ویرایش یا در صورت لزوم حذف می‌کند.

کمپ کتاب هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات احتمالی مستقیم یا غیر مستقیم ناشی از استفاده از امکانات و اطلاعات درج شده در سایت یا اقدام به خرید و فروش کتاب توسط کاربران ندارد. زیرا مسئولیت نحوه استفاده از اطلاعات آگهی‌ها و ارتباط میان کاربران برعهده خود کاربران است.

حذف کتاب‌های فروخته شده از سایت برعهده شخص فروشنده است، زیرا کمپ کتاب بر خرید و فروش کتاب‌ها نظارتی ندارد، بنابراین در صورتی که آگهی کتابی را در سایت مشاهده کردید و پس از برقراری تماس متوجه عدم موجودیت کتاب شدید مسئولیت آن بر عهده کمپ کتاب نیست.

راهنما، توافق نامه و قوانین مربوط به فروشندگان

نحوه ثبت رایگان آگهی کتاب: برای قرار دادن آگهی فروش کتاب خود می‌توانید روی دکمه سبز رنگ «ثبت رایگان کتاب» در بالای صفحه سمت راست کلیک کنید. سپس اطلاعات درخواستی را تکمیل کنید.

پس از ثبت اطلاعات درخواستی، کتاب مورد نظر شما در سامانه ثبت شده و پس از بررسی و تأیید توسط ناظران، در سایت نمایش داده می‌شود. در صورتی که نمایش آگهی شما با تأخیر مواجه شد شکیبا باشید، زمان مورد نیاز برای بررسی و تأیید توسط ناظران به تعداد درخواست‌های همزمان وابسته است.

– شما با ثبت آگهی در کمپ کتاب تأیید می‌کنید که آگهی کتاب شما شامل موارد زیر نخواهد بود:

۱مغایرت با قوانین جمهوری اسلامی ایران

۲ناقض حریم خصوصی افردا، سازمان‌ها و …

۳هرگونه توهین به ادیان، آداب و رسوم، افراد، قومیت‌ها و …

۴استفاده از زبان و حروف زبانی به غیر از پارسی ( برای کتاب‌هایی که به زبان‌های دیگر هستند می‌توانید از همان زبان برای عنوان کتاب، نام نویسنده و سایر بخش‌های غیر پارسی استفاده کنید.)

۵هرگونه آگهی که مربوط به فروش کتاب نباشد

۶عنوانی به جز عنوان کتاب مورد نظر

۷کتاب‌‌های مربوط به نفوذ، هک غیرقانونی، کرک و سایر خرابکاری‌های این چنینی

۸کتاب‌های فاقد مجوز قانونی برای انتشار یا ناقض «قانون حمایت از حقوق مؤلفان، مصنفان و هنرمندان»

۹درج شماره حساب یا هرگونه اطلاعات دیگر بانکی در عنوان، متن یا تصویر آگهی

آگهی شما باید دارای یک تصویر واقعی، با کیفیت و واضح از تصویر روی جلد کتاب مورد نظر باشد. تصویر نباید شامل موارد زیر باشد:

۱مغایرت با قوانین جمهوری اسلامی ایران

۲تصویری به غیر از جلد کتاب مورد نظر که توسط خود شما گرفته شده باشد

۳تصویری که از زاویه مناسب نباشد (بهترین تصویر، تصویری است که از بالا باشد و صفحه مورد نظر را کاملاً پوشش دهد.)

۴وجود هرگونه شیء خارجی یا متن به غیر از کتاب مورد نظر در تصویر

هرگونه استفاده از شماره تماس یا ایمیل شخص دیگری به غیر از شما پیگرد قانونی دارد و شما مسئول آن خواهید بود.

متن توضیحات مربوط به کتاب باید واقعی و تنها در مورد مشخصات کتاب مورد نظر باشد. درصورت استفاده از کلماتی مانند: خرید،‌ فروش، ارزان،‌گران،‌فوق العاده و سایر کلمات تبلیغاتی مبالغه آمیز اینچنینی، آگهی شما در مرحله بررسی توسط ناظران ویرایش خواهد شد.

آگهی‌های ثبت شده دارای تاریخ انقضای ۶ ماهه هستند و پس از گذشت این مدت زمان، منقضی و حذف خواهند شد. در صورت تمایل، فروشنده می‌تواند پیش از انقضای این مدت زمان، از امکانات ویژه کمپ کتاب برای تمدید آگهی به مدت ۱ ماه استفاده کند.

برای جلوگیری از تماس‌های مربوط به کتابی که آن را فروخته‌اید، هرچه سریع‌تر پس از فروش کتاب، از صفحه حساب کاربری خود اقدام به حذف کتاب مورد نظر کنید.

در صورتی که از شماره تماس یا ایمیل شما برای مقاصدی به غیر از خرید و فروش کتاب‌هایی که در سایت قرار داده‌اید سوء‌استفاده‌ای صورت گرفت، می‌توانید از طریق سایت پلیس فتا اطلاعات تماس پلیس فتای محل زندگی خود را یافته و از این طریق اقدام به پیگیری کنید.

شما مجاز به درخواست پرداخت هزینه‌ی کتاب یا قسمتی از آن قبل از تحویل آن کتاب به خریدار نیستید.

کمپ کتاب هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات احتمالی مستقیم یا غیر مستقیم ناشی از استفاده از امکانات و اطلاعات درج شده در سایت یا اقدام به خرید و فروش کتاب توسط کاربران ندارد. زیرا مسئولیت نحوه استفاده از اطلاعات آگهی‌ها و ارتباط میان کاربران برعهده خود کاربران است.

در صورتی که آگهی کتاب شما دارای غلط املایی، نگارشی و … باشد، پیش از نمایش در سایت توسط ناظران ویرایش می‌شود.

کمپ کتاب می‌تواند در صورت مغایرت آگهی کتاب با قوانین شرح داده شده، بخش‌هایی از آن را تغییر داده یا در صورت لزوم آن را حذف کند.

در صورت عدم رعایت قوانین شرح داده شده توسط کاربر، به او تذکر داده می‌شود و در صورت عدم رعایت مجدد قوانین و نادیده گرفتن تذکر، کمپ کتاب می‌تواند حساب کاربری شخص را مسدود کند.

استفاده از امکانات ویژه برای آگهی‌های کتاب

 

 

سیاست‌های رعایت حریم شخصی

کمپ کتاب به حریم شخصی افراد احترام گذاشته و در راستای حفظ اطلاعات خصوصی اشخاص در حد توان تلاش می‌کند و در این راه از تکنولوژی‌های مورد نیاز بهره می‌گیرد. حفظ اطلاعات خصوصی شما برای ما یک اصل اساسی است. در‌واقع شما با استفاده از این سایت رضایت خود را از این سیاست نشان می‌دهید.

کاربران باید از رمز عبور مناسب استفاده کنند و مسئولیت حفظ آن برعهده خود کاربران است. همچنین کاربر مسئول همه‌ی فعالیت‌های تحت حساب کاربری یا رمز عبور خود است.

در صورتی که کاربر زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، انجام معاملات و سایر اقدام‌های بعد از آن باید با اطلاع والدین یا قیم قانونی کاربر انجام شود.

ارائه اطلاعات تماس کاربر برای کارایی درست خدمات کمپ کتاب ضروری است. کمپ کتاب در حد توان برای حفظ این اطلاعات تلاش می‌کند.

کمپ کتاب اطلاعات تماس شما را هرگز بدون اطلاع و کسب رضایت شما به شخص یا سازمان دیگری برای بکارگیری در اهداف بازاریابی نمی‌فروشد یا اجاره نمی‌دهد.

کمپ کتاب اطلاعات کاربری و شخصی شما را محرمانه نگه می‌دارد و نزد هیچ شخص یا سازمان دیگری فاش نمی‌کند، مگر آنکه با حکم قانونی مجبور باشد در اختیار مراجع ذی صلاح قرار دهد.

کمپ کتاب در صورت لزوم تنها از ایمیل‌های info@bookcamp.ir یا NOREPLY@bookcamp.ir یا job@bookcamp.ir با شما ارتباط برقرار خواهد کرد. در صورت دریافت تماس، پیامک یا ایمیل از شماره یا آدرسی غیر از موارد ذکر شده، مورد را از طریق آدرس info@bookcamp.ir به ما اطلاع دهید یا از فرم تماس با ما در پایین صفحه استفاده کنید.

در صورتی که تمایلی به دریافت ایمیل‌ها و خبرنامه‌ی کمپ کتاب ندارید، می‌توانید از لینک «لغو عضویت» در انتهای صفحه‌ی ایمیل استفاده کنید.

اگر نظر یا پیام ارسالی شما مشمول مصادیق محتوای مجرمانه باشد کمپ کتاب می‌تواند اقدام به پیگری قانونی کند.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین شرح داده شده در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه کمپ کتاب هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.