بلاگ معرفی کتاب رمان همزاد اثر داستایوفسکی

رمان همزاد اثر داستایوفسکی

3 ماه قبل 1

رمان کوتاه همزاد اثر داستایوفسکی نویسنده ی روس است.
این رمان داستان مردی به نام اقای گالیادکین را بازگو میکند که کارمندی ساده است و همچنین بسیار متواضع و فروتن است. او بسیار مراقب رفتار خود و تاثیر کار های خود روی دیگران میباشد. در همین حین اون با شخصی درست همانند خودش از نظر ویژگی های ظاهری مواجه میشود. این فرد جدید حتی اسمی درست مانند اسم اقای گالیادکین دارد و به طور اتفاقی هم در محل کار او شروع به کار میکند…اما فرد جدید که اقای گالیادکین با تردید او را همزاد خود نامیده است از نظر رفتار کاملا متضاد اقای گالیادکین عمل میکند. دیگران را به راحتی مسخره میکند، حیله گر و حقه باز است و با چاپلوسی هایش ظرف چند روز ترفیع گرفت، در حالی که اقای گالیادکین چند سال است که ترفیعی نگرفته است.
در این کتاب شاهد روابط بین این دو فرد هستیم و همچنین شاهد تفکرات شخصیت اصلی راجع به همزادش.
باید این کتاب را کامل بخوانید تا متوجه بشوید که در انتها این همزاد، همزادی معمولی نبوده؛ بلکه نیمه ی پنهان و تاریک انسان، یعنی همان احساسات و تفکرات سرکوب شده ی انسان است که در اقای گالیادکین به صورت توهمی ظاهر شده است.
*پیشنهاد میکنم این کتاب رو حتما بخونید و با خوندنش متوجه بشید که در دنیای احساسات ما هدف اصلی سرکوب کردن حس ها و تفکرات منفی نیست، بلکه هدف ازاد کردن این احساسات و تفکرات به صورت کنترل شده و درست هست. تفکرات و احساسات منفی هم به همون اندازه ی تفکرات و احساسات مثبت خوب هستن.